persianweblog persianblog
صدای پای چپم

تندی مکن با کاروان

  حقیقتش اینه که شب جمعه ی پیش به اتفاق تنی چند از رفقای اراذل و اوباش راهی سفر سیاحتی شبانه ی قم و جمکران شدیم و این این چیزی که می خواهم هم اکنون بنویسم هر جایی می توانست رخ دهد ( اصلا کلا ماجرا خیابونی و هر جاییه )

  بعد از زیارت و نماز و کباب کوبیده و فلافل و سمبوسه و بستنی و سیب زمینی سرخ کرده و پیشنهاد دادن و اتول بازی و متر کردن زنبیل آباد وسالاریه و در انتها خوردن به درهای بسته ی قبرستان آن هم ساعت 30 دقیقه ی بامداد عازم جمکران شدیم وبنده جهت ادای حاجت روانه ی مستراح بشدم ، روانه شدنی .

  یکی از تفریحات اینجانب در هنگام استراحت در توالت های عمومی خواندن قریحه سرایی هموطنان عزیز می باشد که عموما غیر قابل ذکر می باشند ، اما این بار به جملات و اشعاری نو حداقل برای خودم شدم .

Welcome to omar's house   تبسمی کردم و ادامه دادم ، رسیدم به قسمت فرهنگی بحث و آن هم توجه شایان ذکر نویسنده به دوستان نا آشنا به زبان انگلیسی و ترجمه ی دقیق عبارت ،  به سرای عمر خوش آمدید . ( خودم خونه رو کردم سرا تا ادبی بشه  وگرنه اون که اصلا ! )      

  گر بر سر چاه مسترا نشستی زور بزن             نیوتن و جاذبه ی زمین کشکه

 مضمون شعر بالا را احتمالا در غالب اس ام اس های قانون نیوتن شنیده بودید ولی شعر و شاعری چیز دیگری است به یاد می آورم هنگامی که آن بیت را دیدم بار دیگر دلیل بلعیده شدن همه چیز توسط سیاهچاله را در ذهن مبارک اثبات نمودم .

  خدایی این یکی رو نمی تونم بگم اصرار نفرمائيد .

  سربازی اعزامی از استان گلستان هم یادگاری نوشته بود شهرش را يادم نیست .

یکی از قشنگ ترین تیکه هایی که در توالت ها خوانده ام در دانشکده فیزیک امیرکبیر بود ، دستشویی مردانه باب دوم ( وسطی ) اینجا آخرخطه باید بکشی پایین ، به قدری این جمله زیبا بود که شواهد می گوید از دانشکده های مجاور برای تخلیه و استراحت مسافر داشته و یکی از درآمد های اصلی دانشکده تورهای تفریحی یکساعته بوده است ، حتی به یاد می آورم بعد از یکی از اردوها چون نصفه شب رسیده بودیم فقط در دستشویی مردانه را باز کردند و یکی از جمعیت نسوان نیم ساعتی در واحد مذکور بوده است .( چی کار کرده من نمی دونم .)

حالا که بحث توالتی شد ازچند تا از دستشویی های مهم که در پیشرفت من نقش داشته اند صرفا تیتروار یاد می کنم :

همین واحد دانشکده فیزیک

107 مهندسی پزشکی

طبقه دوم آخر راهرو دانشکده انسانی قزوین

دستشویی های میدان امام اصفهان

اردوی علمی آذر پیش دانشگاهی

همه ی استخرها !!

نهاد در نهاد 

     

پيام هاي ديگران ()        link        ۱۳۸٥/۱۱/٢٩ - محمدهادی ملک