انعطاف پذیری

 حادثه های طبیعی و حتی غیر طبیعی ساعت و زمان مشخصی ندارند و هر لحظه ممکن است که پیش بیایند حوادثی مثل زلزله و آتش سوزی از محتمل ترین این حادثه هاست به همین منظور در پادگان، هر روز یگانی به نام یگان آماده تشکیل می شود که از گروه های تامین، تخلیه، کمک های اولیه، امداد (و یک گروه دیگه که الان یادم نیست!) تشکیل شده است. این یگان 24 ساعته می باشد و مشخصا وظیفه اش این است که در حالت آماده باش باشد که اگر احیانا اتفاقی افتاد به حادثه دیدگان کمک کند.

 هر یک از اعضای یگان وسیله ای همراه خود دارد وسایلی مثل بیل، کلنگ، سرنیزه، سطل شن، کپسول آتش نشانی و برانکار که متناسب با موقعیت کاربرد خود را دارند.

یگان آماده در واقع باید در این 24 ساعت بیدار و هوشیار و آماده باشد.

 انعطاف پذیری و سرعت عکس العمل بالا از ویژگی های بارز این یگان است و به منظور اینکه در شرایط عادی کسی تخلف نکند افسرهای بالادست در سلسله مراتب می توانند هر لحظه با فرمان "پیش" یگان را به صف کنند و با فرمان برپا یگان باید بگوید "آماده ایم آماده" و با فرمان بشینن یگان بگوید "هوشیاریم بیداریم" این اتفاق می تواند 10 صبح بیفتد یا 2 نصفه شب.

 خب تا اینجای کار همه چی خوبه اگه واقعا رعایت بشه، قصه از اونجایی شروع میشه که همون اول افسرها یکی یکی میان و با حرف ها و اعمالشون احساس میکنی همه چی سرکاریه و ما هم به تبع فرمانده هامون باید سمبل کنیم، از بیلی که از وسط شکسته و سرنیزه ای که موجود نیست بگیر تا جمله ای که میگه من تا حالا پیش نکشیدم، فقط تورو خدا جلو جناب سرهنگ بلند بگید آماده ایم آماده.

 خلاصه که اگر یک جا برای آموزش حداقلی انعطاف پذیری در دوران آموزشی وجود داشته باشه همون هم به به فنا میره، از همه بدتر اون احساسیه که میگه خود فرمانده ها هم احساس میکنند این دوران سربازی فایده ای نداره و فقط قراره یه عمری بیاد و بره.

.

سرباز لیسانس وظیفه 28روز خدمت

.

پی نوشت:

شعارهفته ... پارتی باری کار خیلی بدی است.

/ 2 نظر / 28 بازدید
abdolreza

like