فعلا خاطره

  سال اول دبیرستان بود و تازه کلاس بندی ها عوض شده بود و آقای معصومی نژاد ( از این به بعد اگر نیاز شد آقا رضا خطابش می کنم ) که معلم درس من درآوردی و البته مفید روش تحقیق بود اعلام کرد در قالب گروه های 2 نفره موضوعاتی قرآنی انتخاب کنیم و اگر هم گیجیم و نمی دونیم چی انتخاب کنیم از روی لیستی که داشت می تونستیم موضوع انتخاب کنیم که همین دومی هم برای ما اتفاق افتاد.

  من و علی صراف زاده ( آخر سال اول از مدرسه رفت و ازش هیچ خبری نداشتم تا اینکه توو پلی تکنیک دیدمش عمران 83 ) و رضا مازوجی ( آخرین شواهد حاکی از زنده بودن این بشر است ) که اون روزها خیلی با هم خوب بودیم و حتی راپورت آقای میرطاهری (سر کلاسش اسم فامیل بازی کردیم با نیکخواه یادش به خیر) و عوض شدن جاهامون و فاصله یک ردیفی سر کلاس نتونست اون رفاقت رو به هم بزنه ، در کمال پررویی یک گروه 3 نفره انتخاب کردیم (وقتی آقا رضا پرسید چرا گفتیم کلاس 33 نفره و یک گروه بالاخره باید 3 تا می شد ! البته این فکر رو 2 گروه دیگه هم کرده بودن !!) خلاصه ما 3 تا شدیم یک گروه.

  اومدیم موضوع انتخاب کنیم هیچ کدوم جذابیت نداشت ، موضوع هایی مثل معاد نبوت توحید عدل امامت که کاملا کلی و کلیشه ای بودن چه می دونم یه موضوع هایی مثل مهدویت خوف و رجا جهنم و بهشت هم که هیچ انگیزشی ایجاد نکرد تا اینکه نگاهی به لیست کردیم و بالاخره یک موضوع پیدا کردیم . حقوق زنان حالا بماند چقدر توو سرو کله هم زدیم که حالا کی جرات داره بگه وقتی درنهایت علی مسئول گفتن موضوع شد آقا رضا یه نگاهی به ما کرد و دقیقا یادم نیست چی گفت ولی مضمون حرفش این بود چرا ؟ جواب خودمون رو هم یادم نیست ولی یادمه من گفتم این موضوع روزه و بازم یادمه در نهایت اسم موضوعمون شد حجاب و حقوق زنان یعنی حقوق زنان با تاکید بیشتر روی حجاب ، تاکیدی که وقی حالا فکر می کنم می بینم چقدر احمقانست.

  منابعمون هم 2 تا کتاب حجاب و حقوق زن در اسلام شهید مطهری بود با معجم که باید می گشتیم دنبال آیه قرآن

ادامه دارد.....   

     

/ 3 نظر / 13 بازدید
مم صادق

حتما همین شد مبنای بحثات با آقا زرین. راستی آخر منبعی در مورد اجبار حجاب بر زن غیر مسلمان در جامعه اسلامی یافتی؟

هاد(حاج)هادی

نه خير جانم ! جناب زرين تازه سال دوم اومد مفيد ۲ !! هر چند اين خاطره ادامه دارد و وارد سال سوم هم می شود ولی اقای زرین هیچ جاش نیست. در مورد سوالت هم راستش در مورد خود زن مسلمان هم یک منبع درست و حسابی نیست چه برسه به غیر مسلمانش !! ولی اگه نظر خودم رو به عنوان کسی که روش مطالعه کرده بخوای من فکر می کنم حجاب بیشتر به خاطر مرد مسلمان برای زن مسلمان واجب شده ! پس توو جامعه اسلامی هر زنی باید حجاب داشتهباشه

هاد(حاج)هادی

يعنی اينکه اگه يه زن بی حجاب بياد توو خيابون من و توييم که بايد گناه کنيم و اگه گناهمون پیش بره نهایتا اون رو هم به گناه بندازیم . البته من بیشتر نظر اقایون رو تحلیل کردم