بیوگرافیتو همون توو آب بنویس

  الان که به اون موضوع هم که نگاه می کنم می بینم اون هم چقدر احمقانست. ( آخرش حال داشتم می گم چرا )

  اول از همه رفتم سراغ فیش های تحقیق سال اول و بعدش هم به رضا گفتم بیا با هم کار کنیم که قبول نکرد با نگاهی که به فیش ها کردم تازه فهمیدم چقدر باید کار کنم از طریق معلم دینی هم یک سری از آیات قران که به زن اشاره شد دستم رسید که متاسفانه همش اشتباه بود و فقط وقت گیر بود به اصرار همان معلم کتابی که مرادش نوشته بود رو به هزار بدبختی آخر سر از طریق حمید اسدی گیر آوردم و همه اون کتاب 600 صفحه ای شد یک فیش !!( شاید 3 بار بعضی قسمت های کتاب رو خوتدم .)

  خلاصه بعد از کلی واقعا زحمت و مطالعه حدود 60 تا فیش نوشتم و این کمیت نه به خاطر کم کاری من که فقط به خاطر کمبود کتاب مفید و پراکندگی مطالب بود و از ابتدا هم معلوم بود اینطور میشه.

  به من از 700 امتاز 100 تا داد هیچ وقت صحنه ای که داشت تعداد فیش های من رو با فیش های بقیه گروه ها که تازه همه 2 یا 3 نفری هم بودند مقایسه می کرد رو فراموش نمی کنم. چون امتیاز ها رو با اسم موضوع رو تابلو هم زدند کلی توو مدرسه هم تابلو شدم.

  بعد هم باید فهرست می دادیم که باز به فهرستم گیر داد که چرا کمه ؟! منم که واقعا از بیشعوریت اون اعصابم داغان شده یود بی خیال بقیه مراحل شدم و تحقیق نهاییم رو ارائه ندادم و الان هم داره یه گوشه خاک می خوره. فقط من موندم و لذت اون کتاب خوندنا و فکر کردناش.

  بعد ها اون دانسته ها بعضی جاها به دردم خورد و خیلی ها رو سر کار هم می گذاشتم و حتی رو اعصاب هم رفتم. ( خاطراتش زیاد و واسه خودم بسیار شیرین ) 

  چندین روز پیش از سلف بیرون می اومدم که یک پوستر بزرگ دیدم و که می گفت یک عدد کنفرانس در دانشگاه آزاد اسلامی مشهد برگزار می شود با نام زن در قرآن کلی خندیدم و همه این چیزایی که تایپ کردم رو مفصل تر از ذهن گذروندم.

  من بعد از این همه مدت تحقیق و فکر به این نتیجه ریسدم که موضوعی با نام زن در قرآن همانقدر خنده دارد که موضوعی با نام مرد در قرآن ، وقتی ما مدعی هستیم که بین زن و مرد تفاوتی از نظر انسانیت نیست و ملاک تقواست پس همه آیات برای زن و مرد آمده ، حالا در احکام به خاطر تفاوت در جنسیت تفاوت در حکم هم وجود دارد.

  برگزاری چنین برنامه هایی بیشتر به شکل گیری نوعی فمینیسم اسلامی کمک می کند.

 

       پــــــــــــــا یـــــــــــا ن 

 

/ 6 نظر / 40 بازدید
مم صادق

خيلی تند ميری...

مم صادق

غيبت کردی.ازت ميخوام که اصلاح کنی.

هاد(حاج)هادی

واقعيت بود راستش ضمنا من به عمد اسم نبردم جايی غيبت هم نکردم. يه بار ديگه هم خوندم باز غيبت پیدا نکردم.

م م م م م م م م م م م م م م م م م م م م م م م م

غيبت خيلی بده. گناه. گناه نتيجش عذاب. عذاب هم افتخار نيست. افتخار هم به پز دادن نيست. پز دادن هميشه نوشتاری نيست. نوشته هميشه برای کوبيدن نيست. کوبيدن هم فقط داغون کردن شخصيت نيست. هر آدم بیکارو علافی هم نويسنده ی مطلب نيست.

Wolfٌٌ

ازینکه این چند وقته نبودم ببخشید...به سلامتی وبلاگم هک شد...یه دونه دیگه ساختم به کوری چشمشوناینه: wolfff.blogfa.com